Złota Księga

Z┼üOTA KSI─śGA WYCHOWANK├ôW POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ

została założona w roku 1998, w 40-lecie powstania Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Krakowskiej.

Celem ustanowienia Z┼üOTEJ KSI─śGI by┼éo i jest szczeg├│lne uhonorowanie tych spo┼Ťr├│d wychowank├│w Politechniki Krakowskiej, kt├│rzy osi─ůgn─Öli znacz─ůc─ů pozycj─Ö w ┼╝yciu zawodowym, spo┼éecznym lub publicznym i odczuwaj─ů emocjonaln─ů wi─Ö┼║ z Almae Mater i Stowarzyszeniem. W gronie laureat├│w Z┼üOTEJ KSI─śGI jest wi─Öc miejsce dla tych, kt├│rzy przyczynili si─Ö do rozs┼éawienia dobrego imienia wychowanka Politechniki Krakowskiej i ju┼╝ zapisali si─Ö jako dobrodzieje Uczelni b─ůd┼║ Stowarzyszenia. Jest te┼╝ miejsce i dla takich, dla kt├│rych wpis do Z┼üOTEJ KSI─śGI b─Ödzie bod┼║cem do zacie┼Ťnienia i utrzymywania kontakt├│w z Politechnik─ů i Stowarzyszeniem w najbli┼╝szej przysz┼éo┼Ťci, do aktywnego w┼é─ůczenia si─Ö w dzia┼éania na rzecz dalszego rozwoju Politechniki Krakowskiej.

DOTYCHCZASOWI LAUREACI Z┼üOTEJ KSI─śGI WYCHOWANK├ôW PK:

I EDYCJA ÔÇô 1998r.

Ambasz Ryszard ÔÇô Wydzia┼é Chemii

Bajszczak Jerzy ÔÇô Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Barucki Tadeusz ÔÇô Wydzia┼é Architektury

Bencat Jan - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Bolig┼éowa Krzysztof - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Bosowski Marian ÔÇô Wydzia┼é Mechaniczny

Bratkowski Andrzej Wojciech - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Chabowski Zdzisław - Wydział Chemii

Dobrzański Janusz - Wydział Mechaniczny

Domski Jerzy ÔÇô Wydzia┼é Budownictwa Wodnego

Duda Andrzej J. - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

G─ůszczyk Zbigniew - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Grodzki Edward ÔÇô Wydzia┼é In┼╝ynierii Sanitarnej i Wodnej

Hamarnik Andrzej - Wydział Mechaniczny

Kajfasz Stanis┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego, Wydzia┼é Budownictwa Wodnego

Kierski Boles┼éaw ÔÇô Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Kos Stanisław - Wydział Mechaniczny

Kowalski Tomasz - Wydział Mechaniczny

Lassota Józef - Wydział Mechaniczny

Loos Stanis┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Macias Jan - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Markiewicz Mieczysław - Wydział Chemii

Martynuska Andrzej Jan - Wydział Mechaniczny

Marzec Karol - Wydział Mechaniczny

Mas┼éowski Ryszard - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Matyasik Antoni - Wydział Mechaniczny

Murzyn Tadeusz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Orkisz Paweł - Wydział Mechaniczny

Pierzcha┼éa Krzysztof - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Przytuła Romuald - Wydział Mechaniczny

Rusiniak Krzysztof - Wydział Mechaniczny

Ryszewski Czes┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Skalski Piotr - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Stella-Sawicki Tomasz - Wydział Chemii

Surówka Edward - Wydział Mechaniczny

Suwara Tadeusz - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Szczerek Marian Michał - Wydział Mechaniczny

┼Üciborowski Ryszard - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Trawi┼äski Zdzis┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Zaj─ůc Tadeusz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Zimny Stanisław - Wydział Budownictwa Wodnego

Zuzak Krzysztof ÔÇô Wydzia┼é Transportu


II EDYCJA ÔÇô 1999r.

Andreasik Mieczys┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Bielak Andrzej - Wydział Mechaniczny

Bigajski Marian ÔÇô Wydzia┼é Chemiczny

Buszko Henryk Bronis┼éaw ÔÇô Wydzia┼é Architektury

Dziadkowiec Mieczys┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Dzwoniarski Marian - Wydział Mechaniczny

Florek Ryszard - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Franta Aleksander - Wydział Architektury

G─ůsienica Makowski Andrzej -

Grechuta Marek - Wydział Architektury

Haduch Zygmunt - Wydział Mechaniczny

Kamie┼äski Mieczys┼éaw Zygmunt - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Kawa Andrzej - Wydział Mechaniczny

Krajewski Antoni- Wydział Mechaniczny

Lech Andrzej - Wydział Chemiczny

Mleczko Andrzej - Wydział Architektury

Mrozik Kazimierz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Pallado Juliusz- Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Pawlak Julian - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Pawlu┼Ťkiewicz Jan Kanty - Wydzia┼é Architektury

Pieronek Mieczysław - Wydział Mechaniczny

Plachta Jan ÔÇô Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego, Wydzia┼é In┼╝ynierii Sanitarnej i Wodnej

Rachwalski Stefan - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Roczniak Jan - Wydział Mechaniczny

Siemianowski Jerzy - Wydział Mechaniczny

Staszków Andrzej - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Szura Stanisław - Wydział Mechaniczny

Tomiczek Franciszek ÔÇô Wydzia┼é Budownictwa Wodnego ┼Ür├│dl─ůdowego

Wencelis Jan - Wydział Mechaniczny

Wiatrak Wiesław - Wydział Mechaniczny

Wierdak Stanisław - Wydział Mechaniczny


III EDYCJA ÔÇô 2000r.

Berestyński Adam - Wydział Architektury

Bernacki Ludwik - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Bokota Stanisław - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Chru┼Ťcicki Jacek - Wydzia┼é Mechaniczny

Dudzik Stanisław - Wydział Mechaniczny

Dykacz Marian - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Geyer Marek - Wydział Mechaniczny

G├│rny Zbigniew ÔÇô Wydzia┼é Komunikacji

Hosaja Andrzej ÔÇô Wydzia┼é In┼╝ynierii i Technologii Chemicznej

Jarecki Jurand - Wydział Architektury

Kaliski Jerzy Maria - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Kaszowski Stanis┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Kosmowski Jan - Wydział Mechaniczny

Krzanowski Andrzej - Wydział Mechaniczny

Liszka Tadeusz - Wydział Mechaniczny

Mi┼éosz Eryk - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Puzia Janusz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Sepioł Janusz - Wydział Architektury

Sikora Zbigniew - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Steinhof Marek - Wydział Mechaniczny

St├│s Jerzy - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Tobo┼éa Janusz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Walczykiewicz Tomasz - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Zabłocki Wojciech - Wydział Architektury


IV EDYCJA ÔÇô 2001r.

Barbasz Roman - Wydział Mechaniczny

Czopar Jan - Wydział Mechaniczny

Drozd Karol - Wydział Mechaniczny

Friedberg Jan - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Ginalski Jan - Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej

Irzyk Waldemar - Wydział Mechaniczny

Karasi┼äski Kazimierz - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Karczewski Raul ÔÇô Wydzia┼éy Politechniczne AGH

Kukla Paweł - Wydział Mechaniczny

Lasecki Jarosław Wacław - Wydział Mechaniczny

Leszczyński Janusz - Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej

Maj Marta - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Malec Jerzy - Wydział Mechaniczny

Noworyta Jerzy Michał - Wydział Mechaniczny

Piekoszewski Witold - Wydział Mechaniczny

Stech Grzegorz - Wydział Mechaniczny

Suchan Edward - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Szczerba Stefan - Wydział Mechaniczny

Szel─ůg Henryk - Wydzia┼é In┼╝ynierii i Technologii Chemicznej

Wisła Helena - Wydział Mechaniczny


V EDYCJA ÔÇô 2002r.

Bro┼Ť Boles┼éaw ÔÇô Wydzia┼éy Politechniczne AGH

Cieczka Jan - Wydział Mechaniczny

Czekierda Wies┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Gaczoł Andrzej - Wydział Architektury

Grzegorczyk Andrzej - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Haider Abdul H. - Wydział Chemii

Iwaniec Alina - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Kahul Roman - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Kasperczyk Ryszard - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Kowalczyk Marek - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Ku┼éakowska-Boj─Ö┼Ť Ewa - Wydzia┼é Architektury

Mieszkowska Danuta T. - Wydział Architektury

Nieuporany Andrzej - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Obst Ignaz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Pawlik Marek - Wydział Mechaniczny

Schumacher Zofia - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Sola Zofia - Wydział Mechaniczny

Stypa Marcin - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Wolak Zbigniew - Wydział Architektury

Wójcicki Adam - Wydział Mechaniczny


VI EDYCJA ÔÇô 2003r.

Beksiński Zdzisław - Wydział Architektury

Bie┼ä Mieczys┼éaw ÔÇô Wydzia┼é Transportu

Cekiera Janusz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Ibek Wiesław- Wydział Mechaniczny

Faris Omar ÔÇô Wydzia┼é Chemii

Horacek Maciej - Wydział Chemii

Hrabiec Marian- Wydziały Politechniczne przy AGH

Kostkiewicz Adam - Wydział Mechaniczny

Maj Zdzis┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Mateja J├│zef - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Powałka Alfreda - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Przytocki Piotr - Wydział Mechaniczny

Sroka Adam - Wydziały Politechniczne przy AGH

Szrek Stanis┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Wolwowicz Ryszard - Wydziały Politechniczne przy AGH


VII EDYCJA ÔÇô 2004r.

Cisowski Marek - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Czapla Ryszard - Wydział Architektury

Gabry┼Ť El┼╝bieta - Wydzia┼é Architektury

Kordy┼Ť J├│zef - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Lubawski Wojciech - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Majewski Bogus┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Matula Eugeniusz - Wydziały Politechniczne przy AGH

Pilszczek Julian - Wydział Mechaniczny

Rieger Wojciech - Wydział Mechaniczny

Rychwalski Rodney Władysław - Wydział Mechaniczny

Zdzienicki Andrzej - Wydział Chemii

Żak Marian - Wydział Mechaniczny


VIII EDYCJA ÔÇô 2005r.

Barański Waldemar Tadeusz - Wydział Mechaniczny

Cie┼Ťlewicz Kazimierz - Wydzia┼é Chemii

Durbas Józef - Wydział Mechaniczny

Engel Zbigniew Witold - Wydziały Politechniczne przy AGH

Gabiga Czesław - Wydział Mechaniczny

Kops Łucjan - Wydziały Politechniczne przy AGH

Legendziewicz Jacek - Wydział Mechaniczny

Oczo┼Ť Kazimierz - Wydzia┼éy Politechniczne przy AGH

Pierzchała Henryk - Wydziały Politechniczne przy AGH

Płaza Małgorzata - Wydział Mechaniczny

Skarżyński Jerzy - Wydziały Politechniczne przy AGH

Straż Jan - Wydział Mechaniczny

W─ůsik Piotr - Wydzia┼é Mechaniczny


IX EDYCJA -2006r.

Florek Krystyna - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Gaworczyk Stanis┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Krasicka Cydzik El┼╝bieta ÔÇô Wydzia┼é Chemiczny

Lato┼Ť Hubert - Wydzia┼é Mechaniczny

Olek Jan - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Olszak Wiesław - Wydziały Politechniczne przy AGH

Sentek Jan - Wydziały Politechniczne przy AGH

Szafran Ewa - Wydział Chemiczny

Wojtyczek Janusz - Wydział Mechaniczny


X EDYCJA ÔÇô 2008r.

Bochenek Adam - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Chlipalski Andrzej - Wydział Architektury

Chodur Małgorzata - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Dolipski Marian - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Dutka Leszek - Wydział Architektury

Forowicz Jan Włodzimierz - Wydział Mechaniczny

G├│rska Stanis┼éawa - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Grygorowicz Aleksander Aleksy - Wydział Architektury

Karpiel Bułecka Jan - Wydział Architektury

Kowalski Jacek - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Kramarczyk Andrzej - Wydział Mechaniczny

Maj Jan - Wydział Mechaniczny

Michalski Jacek - Wydział Mechaniczny

Ostachowski Andrzej - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Pi┼éat Tadeusz Adam - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Radosz Maciej - Wydział Chemiczny

Siudzi┼äska Renata ÔÇô Wydzia┼é In┼╝ynierii I Technologii Chemicznej

Strojny Wojciech ÔÇô Wydzia┼é Budownictwa Wodnego

Wiltowski Tomasz - Wydział Chemiczny


XI EDYCJA -2009r.

Bachleda - Curu┼Ť Andrzej ÔÇô Wydzia┼é Architektury

Jab┼éo┼äski Aleksander - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Korzeniowski Jerzy - Wydział Mechaniczny

Kunczyński Jan - Wydział Mechaniczny

Łasocha Bogdan - Wydział Architektury

Nowak Tadeusz - Wydział Architektury

Pogan Krzysztof ÔÇô Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Sobczyk Marta - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Sosin Jerzy - Wydział Chemiczny

Stecki Jacek - Wydział Mechaniczny


XII EDYCJA ÔÇô 2010r.

Chrz─ůszczewski Wac┼éaw - Wydzia┼é Mechaniczny

Czopek Gra┼╝yna - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Duerschke Gerard - Wydział Architektury

Dzioboń Jakub - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Kasz Jacek - Wydział Mechaniczny

Macelewicz Andrzej ÔÇô Wydzia┼éy Politechniczne przy AGH

Pot─Öpa Mariusz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Sagan Franciszek - Wydziały Politechniczne przy AGH

Scholz Stefan - Wydział Architektury

Tombiński Zygmunt - Wydziały Politechniczne przy AGH

Urbański Jerzy - Wydziały Politechniczne przy AGH


XIII EDYCJA ÔÇô 2011r.

prof. Możeński Cezary - Wydział Chemiczny

Majerczak J├│zefa - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Piotrowski Andrzej - Wydział Mechaniczny

Ro┼Ťciszewski Lech Micha┼é - Wydzia┼é Architektury

Ska┼éa Marek ÔÇô Wydzia┼é Transportu

G─ůsiorek Pawe┼é - Wydzia┼é Mechaniczny

Zawiła Stanisław - Wydział Mechaniczny

Piec Adam - Wydział Mechaniczny


XIV EDYCJA ÔÇô 2012r.

Gar┼Ťcia Mieczys┼éaw - Wydzia┼é Architektury

Herzog Kazimierz ÔÇô Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowo-Wodnej

Kruk Stanisław - Wydział Mechaniczny

Mrugała Małgorzata - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Rokita Aleksander ÔÇô Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Sapulak Adam - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Sikora Marek - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Sokalski Jacek - Wydział Architektury

Tombi┼äski Jerzy - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Tomczykiewicz Tomasz - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Żmudziński Roman - Wydział Mechaniczny

Życzkowski Stefan - Wydział Mechaniczny


XV EDYCJA ÔÇô 2013r.

Bara┼äski Eugeniusz ÔÇô Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Bień Krzysztof - Wydział Architektury

Donimirski Jerzy - Wydział Architektury

Karpiel Bułecka Sebastian - Wydział Architektury

Knapik Adam - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Kurtyka Tadeusz - Wydział Mechaniczny

Lysy Jerzy - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Nowak Micha┼é - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Wi┼Ťniewski Marcin - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

Zych - Wydział Mechaniczny

Żbik Janusz Stefan - Wydział Architektury


XVI EDYCJA ÔÇô 2014 r.

Niedba┼éa Jerzy ÔÇô Wydzia┼é In┼╝ynierii Sanitarnej i Wodnej

Paj─ůk AndrzejÔÇô Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Paszucha Marek Stanis┼éaw ÔÇô Wydzia┼é Budownictwa Wodnego (obecnie Wydzia┼é In┼╝ynierii ┼Ürodowiska)

Staszecki Wiesław - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Szilder Krzysztof - Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej

Wojtas Stanis┼éaw ÔÇô Wydzia┼é In┼╝ynierii ┼Ürodowiska

W├│jtowicz Andrzej - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

 

XVII EDYCJA - 2015 r.

Czynciel Bo┼╝ena - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Feil Andrzej - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Gottfried Jerzy - Wydział Architektury

Komurkiewicz Janusz - Wydział Elektrotechniki

Niedziela Wies┼éaw - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Ogieg┼éo Janusz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Pa┼éasi┼äski Tomasz - Wydzia┼é Budownictwa L─ůdowego

Sobieszek Lech - Wydzia┼é In┼╝ynierii L─ůdowej

 

 


Copyright ┬ę 2017 swpk. Wszelkie prawa zastrze┼╝one.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dost─Öpnym na licencji GNU GPL.